Wywiad z Panią Iloną Woźnicką… luty 2012

z5

Wywiad z panią Iloną Woźnicką – nauczycielem BIBLIOTEKI

Redaktor: Czy pamięta Pani swoją pierwszą samodzielnie przeczytaną książkę?
Nauczyciel: Niestety nie pamiętam, było to tak dawno.

R: Czy w dzieciństwie lubiła Pani czytać książki?
N: Tak, w dzieciństwie czytałam dużo książek, sprawiało mi to dużo przyjemności. : )

R: Jaki jest Pani ulubiony pisarz, książka i dlaczego?
N: Jak byłam małą dziewczynką lubiłam czytać książki napisane przez Astriol Lindgren, bo były to opowieści z życia codziennego dzieci i utwory fantastyczne. Później, kiedy byłam w waszym wieku pochłaniałam książki Krystyny Siesieckiej. Obecnie czytam głównie pozycje, przy których mogę odpocząć, czyli literaturę kobiecą (D. Steel, M. Fox, M. Szaja, K. Grochola) i książki polecane przez znajomych. Bywa, że sięgam po kryminał, powieść grozy czy thriller psychologiczny (A. Kava, J. Rsbo, S. King).

R: Dlaczego wybrała Pani akurat zawód bibliotekarza?
N: Nauczycielem – bibliotekarzem zostałam trochę z przypadku. Kiedy starałam się o pracę w szkole podstawowej to myślałam o pracy z małymi dziećmi w kl. 1-3, ale okazało się, że jest wakat na stanowisko nauczyciela-bibliotekarza. Wówczas były inne zasady przyjmowania do pracy. Zaczęłam, więc swoją pierwszą pracę w bibliotece szkolnej.: )

R: Czy czerpie Pani radość ze swojej pracy?
N: Jestem zadowolona ze swojej pracy czerpię z niej wiele zadowolenia i satysfakcji. Lubię swoją pracę, za jej różnorodność, za to, że są momenty ciszy ale i momenty kiedy jest nieco głośniej. ; )

R: Czy lubi Pani czytać gazety, jak tak to jakie?
N: Z gazet czytam tylko „Gazetę Wyborczą”.

R: Czy ma Pani hobby?
N: Hobby nie mam, lubię spędzać czas w gronie rodziny, oglądać filmy psychologiczne i biologiczne, rozwiązywać krzyżówki, odpocząć przy lekturze.

R: Czy ma Pani rodzeństwo?
N: Mam młodsza siostrę.

R: Wolała Pani w dzieciństwie spędzać czas na podwórku czy w domu?
N: Kiedy sprzyjały warunki pogodowe to zawsze czas wolny spędzałam z siostrą i dziećmi z sąsiedztwa na podwórku. Wymyślaliśmy gry i zabawy, nigdy się nie nudziliśmy. :)

R: Dziękuję za wywiad!

Wywiad opracowala: Dominika Woszczyna z klasy 2b.