Wywiad z przewodniczącym szkoły… listopad 2012

z22Zapraszamy do przeczytania wywiadu z przewodniczącym szkoły Bartoszem Matuszczykiem uczeniem klasy 3 b oraz zastępcą przewodniczącego Arminem Gaidzik uczniem klasy 2 a.

Redaktor: Opowiedzcie nam kilka słów o sobie?
Bartosz: Mam 15 lat. Moje hobby to siatkówka, fotografia, muzyka.
Armin: Przede wszystkim interesuje mnie biologia, historia, zegarki, a najbardziej te automatyczne.

R: Dlaczego zdecydowaliście się kandydować do samorządu szkolnego?
B: Już od czwartej klasy szkoły podstawowej działałem w samorządzie klasowym, zawsze interesowała mnie organizacja, lubię wyzwania, wszędzie zawsze jest mnie pełno. Pan Dyrektor nakręcił mnie na pracę w samorządzie – więc jestem! Bardzo mu za to dziękuję.
A: Mam ochotę wnieść coś nowego, chciałbym, aby w szkole dla każdego znalazło się coś ciekawego oraz aby nasza szkoła była rozpoznawalna i bardzie widoczna.

R: Jakie macie plany w związku z pełnieniem tak zaszczytnych funkcji w szkole?
B: Przede wszystkim pragnę, aby w szkole panowała atmosfera życzliwości, sympatii, zrozumienia i szacunku.
A: Zależy mi na tym, aby wszyscy w szkole czuli się dobrze.

R: Co chcielibyście zmienić w naszej szkole?
B: WoW: o poważne pytanie… hmm. Chciałbym aby lekcje rozwijały możliwości i uzdolnienia uczniów. Oprócz tego moim marzeniem jest aby powstało u nas piękne boisko szkolne. Ale ogólnie to szkoła jest najlepsza i nic więcej bym nie zmienił.
A: Nic, w naszej szkole wszystko mi się podoba.

R: Jaki powinien być idealny przewodniczący szkoły?
B: Ideałów nie ma! Myślę, że tak naprawdę najlepszy przewodniczący to taki, który zawsze poda pomocną dłoń, który wysłucha i pomoże w razie problemów. Sam nie jestem ideałem: mam wiele wad i nie zawsze dobrze je naśladować, ale naszym uczniom zawsze służę pomocą.
A: Moim zdaniem nikt nie jest idealny.

R: Jak pogodzicie naukę ze sprawowanymi funkcjami?
B: Jest ciężko, ale trzeba, nie można się poddawać – na wszystko trzeba znaleźć czas.
A: Nigdy nie miałem z tym problemu, zawsze sobie radziłem.

R: Czy Twoje plany na przyszłość związane są z pełnieniem funkcji publicznych?
B: Tak, chciałbym zostać nauczycielem przedmiotowcem lub pedagogiem szkolnym.
A: Nie raczej nie.

R: Kto jest Twoim idolem politycznym?
B: Ojej! Myślę iż po części Palikot, ale najbardziej cenię zabrzańskiego polityka Borysa Budkę.
A: Nie posiadam idola politycznego.

R: Jak spędzasz czas wolny?
B: Z przyjaciółmi, działając w Stowarzyszeniu Kartel Kulturalny z rodziną.
A: Moi rodzice prowadzą gospodarstwo rolne, więc przede wszystkim pomagam im, czasem wchodzę na portale społecznościowe, czasem gram w gry. W wolnej chwili badam genealogię mojej rodziny.

R: Czy poza szkołą angażujesz się w życie publiczne?
B: Tak, wspominałem już o tym w naszej rozmowie.
A: Nie raczej nie mam na to czasu.

R: Dziękujemy za wywiad!!

Wywiad opracowała Dominika Woszczyna z klasy 3b.