Wywiad z redaktorkami gazetki… marzec 2013

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z redaktorkami gazetki.

z3

Redaktor: Czemu zdecydowałaś się zostać redaktorem szkolnej gazetki
Kamila: Sama nie wiem, może dlatego, że mam w domu za dużo wolnego czasu i lubię angażować się w prace szkolne.
Daria: Namówiła mnie koleżanka ,żebym poszła na kółko redakcyjne, i tak jakoś zaciekawiło mnie to. Dlatego jestem redaktorem w szkolnej gazetce.
Oliwia: Zdecydowałam się zostać redaktorem gazetki, ponieważ chciałam spróbować nowych doświadczeń.
Iwona: Zdecydowałam, że warto robić coś ciekawego, a to mi daje satysfakcję.
Klaudia: Chyba z ciekawości, bo nigdy nie byłam redaktorką żadnej gazetki, więc chciałam zobaczyć jak to jest.
Marlena: Kółkiem redakcyjnym zaczęłam interesować się od drugiej klasy gimnazjum i wtedy też postanowiłam z przyjaciółkami, że dołączymy do redakcji. Przyłączyłam się do tego kółka dlatego, że bycie w redakcji wydawało mi się czymś bardzo fajnym, świetną zabawą przy pisaniu artykułów czy zbieraniu materiałów i takie też się okazało. Dlatego myślę że podjęłam dobrą decyzję bo jestem dzięki temu na bieżąco z większością wydarzeń w szkole.

Redaktor: Jak przez dwa lata pracuje Ci się w szkolnej gazetce?
Kamila: Bardzo dobrze, wszystko jest świetne, przez dwa lata wiem już lepiej co i jak.
Oliwia: Bardzo dobrze mi się pracuje w szkolnej gazetce. Panuje bardzo miła atmosfera, a zajęcia są bardzo fajne.
Marlena: Praca w gazetce szkolnej przez te 2 lata jest fajną przygodą. Cieszę się że razem ze mną w redakcji są moje przyjaciółki dzięki nim ta praca jest ciekawsza i łatwiejsza. Uwielbiam też nasze spotkania redakcji, na których siedzimy razem z panią i rozmawiamy o interesujących rzeczach.

Redaktor: Czy wiążesz swój przyszły zawód z dziennikarstwem?
Kamila: Kiedyś chciałam, ale dzisiaj raczej nie, nie dała bym rady siedzieć za długo przy biurku i pisać.
Daria: Nie, nie wiążę przyszłego zawodu z dziennikarstwem!
Oliwia: Jeszcze nie wiem. Mam jeszcze lekki mętlik w głowie i dokładnie nie wiem co chcę robić. Na pewno są jakieś pomysły ale to jeszcze kwestia do przemyślenia.
Iwona: Kiedyś na ten temat myślałam, ale jednak przepisywanie tekstów to nie mój żywioł. Ja muszę robić coś szalonego co nie znudzi mi się szybko.
Klaudia: Nie.
Marlena: Sama jeszcze nie wiem kim chciałabym zostać z zawodu, ale dziennikarstwo nie wydaje się być złą drogą, więc czemu by nie?

Redaktor: Co robisz w wolnym czasie?
Kamila: Często jem albo śpię… Ale zdarza się że mam ochotę coś narysować, albo zabrać się za gitarze, kiedyś jeszcze grałam w siatkówkę, ale już nie znajduję na to tyle czasu.
Daria: Spotykam się z przyjaciółmi, chodzę do kina.
Oliwia: W czasie wolnym lubię sobie poleniuchować ale nie tylko. Zazwyczaj jak większość przesiaduję na portalach społecznościowych czy na gg. Czasem lubię sobie pooglądać telewizję lub przeczytać jakąś fajną książkę.
Iwona: Spotykam sie z przyjaciółkami lub poświęcam się swojemu hobby.

Klaudia: W wolnym czasie czytam książki i rozmawiam ze znajomymi na czacie.
Marlena: W wolnym czasie kocham czytać książki, czasem także coś fotografuję, gram na komputerze, rozmawiam z przyjaciółmi, gram na gitarze… wiele jest tych rzeczy.

Redaktor: Czy twoje hobby jest związane z pisaniem?
Kamila: Nie, nigdy nie miałam daru do pisania, wystarczy zapytać mojej pani z polskiego.
Daria: Nie, moje hobby nie jest związane z pisaniem.
Oliwia: Ja myślę, że tak. Inaczej nie byłabym w gazetce.
Iwona: Nie za bardzo.
Klaudia: Zupełnie nie, ponieważ nie mam czasu na pisanie i nigdy nie wchodziłam w to głębiej.
Marlena: W pewnym sensie tak. Moim hobby, jeśli można to tak ująć jest czytanie książek. Ale piszę czasami także własne opowiadania.

Redaktor: Dlaczego wybrałaś dział który prowadzisz?
Kamila: Prowadzę dwa, z życia szkoły i sport to zdrowie. Ten pierwszy, sama nie wiem, często słyszę o różnych wydarzeniach szkolnych i interesuję się nimi, a sport… Pewnie dla tego ze mam kuzyna w klasie sportowej i sama też się nim interesuję, ale może nie do końca piłką nożną.
Daria: Tak się złożyło jakoś.
Oliwia: Dział o podróżach wybrałam, ponieważ bardzo lubię takie tematy i choć nie za bardzo podróżuję to bardzo lubię to! a pozdrowienia wybrałam ,ponieważ… podoba mi się i nie powiem czasem można się pośmiać z niektórych pozdrowień.
Iwona: Ponieważ ciekawostki mnie zawsze interesowały a muzyka na zawsze będzie częścią mnie samej.
Klaudia: W sumie była to bardziej spontaniczna decyzja, ale po części wybrałam te działy bo interesuję się modą i ciekawi mnie to jakie talenty posiadają osoby w naszej szkole.
Marlena: Wybrałam ten dział ze względu na to, że to akurat w nim czuje się najlepiej i najpewniej. Ode mnie zależy to jaką książkę opiszę i polecę czytelnikowi i mimo tego, że zawsze mam dylemat którą wybrać udaje mi się opisać coś ciekawego co mogłoby was zainteresować.

Redaktor:Jak współpracuje Ci się z resztą redaktorek gazetki?
Kamila: Świetnie, mimo że nasze zdania na niektóre tematy są różne to i tak zawsze znajdujemy wspólne rozwiązanie.
Daria: Bardzo dobrze.
Oliwia: Z resztą redakcji współpracuje mi się bardzo dobrze. Są to moi znajomi z klasy.
Iwona: Znam te dziewczyny niektóre krócej niektóre dłużej, ale mimo czasem innych zdań zawsze dochodzimy do kompromisu, dlatego mogę powiedzieć ze współpracuje mi sie z nimi bardzo dobrze.
Klaudia: Bardzo fajnie, ponieważ są to osoby miłe i koleżeńskie.
Marlena: Współpraca z redakcją nie jest dla mnie trudna. Znamy się z klasy dlatego chyba nawet łatwiej nam się dogadać, pomagać sobie.

Wywiad opracowala Dominika Woszczyna z klasy 3b.