DYREKTOR NA MEDAL… maj 2013

image28DYREKTOR NA MEDAL

Dyrektor naszego gimnazjum Ryszard Kumalski w sezonie zimowym 2012/2013 brał udział w kilku zawodach w narciarstwie wysokogórskim, tak zwanym skialpiniźmie, gdzie na nartach, butach ubranych czasem w raki podchodzi się lub zjeżdża po dziewiczych górskich trasach, które zimą i to z rzadka przemierzają tylko kozice. W Mistrzostwach Polski 2013 w Tatrach na bardzo wymagającej liczącej 24 km trasie prowadzącej od Wodogrzmotów Mickiewicza poprzez Dolinę Pięciu Stawów, Przełęcz Zawrat (z karkołomnym zjazdem), Czarny Staw Gąsiennicowy, Halę Gąsiennicową, Kasprowy Wierch, Dolinę Goryczkową z metą w Kuźnicach zajął II miejsce w kategorii wiekowej „Nestorzy”.

Drugi udany start zaliczył pan Kumalski pod koniec kwietnia w Pucharze Piotra Malinowskiego z trasą wiodącą od Hali Gasiennicowej poprzez Przełęcz Liliowe, grań Zadniej i Pośredniej Turni, z mrożącym krew w żyłach zjazdem ze Świnickiej Przełęczy, z podejściem na Przełęcz Karb i zjazdem do Czarnego Stawu Gąsiennicowego, stamtąd czekało podejście do Zmarzłego Stawu i finisz „zjazdobieg” do schroniska Murowaniec. W doborowym międzynarodowym towarzystwie zajął nasz dyrektor 7 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Doliczając udział dyrektora w Biegu Piastów w pierwszy weekend marca, w którym ukończył w niezłym stylu bieg na dystansie 50 km stylem klasycznymi, a następnie 30 km stylem dowolnym, można powiedzieć ze dyrektor zimy nie przespał.

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA  Dyrektor na medal

Komentowanie wyłączone.