Sport to zdrowie – styczeń 2014

Mimo zakończenia sezonu ligowego, to w sporcie w grudniu wiele się działo

Chłopcy z klasy II s w środę tj. 11 grudnia pokonali w sparingowym meczu rówieśników z Wisły Kraków, aż 7 golami.

W sobotę tj. 14 grudnia piłkarze rocznika ’96 uczestniczyli w dwóch turniejach.

Drugie miejsce zajęli na  Turnieju Mikołajkowym rozgrywanym w hali MOSiR-u Zabrze o Puchar Prezesa zabrzańskiej Stali. Wynik ten jest o tyle znaczący, że w turnieju brały udział zespoły o dwa lata starszych roczników.

Wyniki Górnika:

Górnik Zabrze – Kolejarz Gliwice 7:0 (Wojdanowski (2), Wawrzyn, Michalski, Czerwik, Ćwielong, Skutnik)

Górnik Zabrze – Jedność Przyszowice 0:2

Górnik Zabrze – Gierałtowice 10:0 (Ćwielong (2), Wojdanowski(2), Skutnik, Czerwik, Jóźwik, Michalski, Włoczyk, Zienkiewicz)

Górnik Zabrze – Stal Zabrze 4:0 (Uryszek (2), Stryjakiewicz, Skutnik).

Na tym turnieju indywidualne wyróżnienie odebrał Dawid Skutnik, którego wybrano najlepszym zawodnikiem turnieju.

Miejsce I chłopcy zdobyli w Halowym Turnieju Piłki Nożnej im. Tadeusza Wierciocha.

Dnia 21 grudnia  chłopcy z rocznika ’99 wzięli udział w turnieju imienia Henryka Bałuszyńskiego. Miał on miejsce w hali Pogoni na Zaborzu. Nasi piłkarze stanęli na najwyższym podium, w całym turnieju tracąc tylko jedną bramkę. Indywidualne wyróżnienia zdobyli: najlepszy bramkarz – Kuba Włoczyk i najlepszy zawodnik – Dariusz Pawłowski. Gratulujemy!!!