Sport to zdrowie … październik 2014

 Klasa I ds.

We wrześniu nasi najmłodsi gracze reprezentujący barwy Górnika, czyli chłopcy z klasy I ds rozegrali 7 meczy ligowych, w których pokazali co potrafią. Gratulujemy!!! 

m8

Raków Częstochowa 1:2 GÓRNIK ZABRZE

Pierwszy mecz rozegraliśmy jeden dzień przed rozpoczęciem roku szkolnego. W Częstochowie zmierzyliśmy się z  Mistrzami Śląska Rakowem. Wygraliśmy ten mecz 2:1 po dwóch bramkach Łukasza Zjawińskiego.

GÓRNIK ZABRZE 6:1 Piast Gliwice

Zwycięstwo nad Piastem przyszło nam o dziwo bardzo łatwo. Chcieliśmy bardzo zwyciężyć z zespołem z Gliwic, ponieważ ostatnie dwa spotkania przegraliśmy z nimi (2:0 i 1:0). Już w czwartej minucie po ładnej zespołowej akcji bramkę zdobył Kacper Kubik, świetnym podaniem obsłużył go Przemek Figna. Bramkę na 2:0 i 3:0 zdobył Łukasz Zjawiński. Na 4:0 i 5:0 podwyższył Kubik, Piast przez chwilę dominował i bramkę zdobył  nasz były kolega z zespołu Błażej Czuban. Na koniec meczu Paweł Lechki dobił Piasta i trafił bramkę na 6:1. W tym meczu wychodziło nam wszystko. Graliśmy po prostu bardzo dobrze, wykorzystywaliśmy swoje sytuacje i to jest najważniejsze.

Ruch Chorzów 1:1 GÓRNIK ZABRZE

Wielkie derby z Ruchem na wyjeździe, bardzo trudny teren. Ruch świetnie grał piłką, popełnialiśmy błędy w obronie, w ataku graliśmy anemicznie. W pierwszej połowie nie stworzyliśmy sobie żadnej sytuacji bramkowej, Niebiescy w 30 minucie wykorzystali naszą nieuwagę w obronie i trafili bramkę na 1:0. Na drugą połowę wyszliśmy zmotywowani przez trenera Szydłowskiego, na początku drugiej połowy do siatki Ruchu trafił Łukasz Zjawiński, po tej bramce mecz stał się bardziej wyrównany, obie ekipy miały sytuacje. W ostatniej minucie Oskar Skrzyniarz trafił w poprzeczkę, po meczu był mały niedosyt, ale byliśmy zadowoleni i wracaliśmy do Zabrza z jednym punktem i w dobrych humorach.

m9

Górnik Zabrze 9:2 ROW Rybnik

W 4 kolejce zmierzyliśmy się z przedostatnim zespołem w lidze, mogliśmy poćwiczyć kilka wariantów gry. W tym spotkaniu świetnie grał Łukasz Zjawiński który trafił 5 bramek, bardzo dobrze bił rzuty wolne, bo 3 z tych pięciu bramek trafił z rzutu wolnego. Dobrze po skrzydle szarżował Paweł Jeżewski, który trafił w tym spotkaniu 2 bramki. Swoją bramkę dorzucił również Marko Zawada. W pierwszej połowie Oskar Skrzyniarz nie trafił rzutu karnego, ale pod koniec meczu zrehabilitował się przepięknym strzałem zza pola karnego w samo okienko bramki i ustalił wynik meczu na 9:2. 

Podbeskidzie B-B 0:3 GÓRNIK ZABRZE

Do Bielska jechaliśmy optymistycznie nastawieni, już w 9 minucie wywalczył a potem wykorzystał rzut karny Kacper Kubik. Nie graliśmy ładnie dla oka, ale i tak jeszcze w pierwszej połowie podwyższyliśmy prowadzenie na 2:0 po bramce Łukasza Zjawińskiego. W drugiej połowie wyszliśmy z zabójczą kontrą i wynik spotkania ustalił na 3:0 Paweł Lechki. Byliśmy zadowoleni po tym meczu, bo odskoczyliśmy Bielszczanom w tabeli.

Iskra Pszczyna 2:1 GÓRNIK ZABRZE

Mecz z autsajderem. Bez wątpienia nasz najgorszy mecz w tej rundzie rozegraliśmy w Pszczynie, przyjechaliśmy do Pszczyny w roli zdecydowanego faworyta do zwycięstwa, byliśmy rozluźnieni i to był nasz największy błąd. Po pierwszej połowie nie zapowiadało się na niespodziankę, w 27 minucie bramkę przeciwko swojemu byłemu klubowi strzelił Łukasz Zjawiński. W drugiej połowie graliśmy bardzo źle, nie umieliśmy wyprowadzić jednej składnej akcji, w 58 i 62 minucie zawodnicy Iskry wykorzystali nasze błędy i trafili nam dwie bramki. Po meczu byliśmy bardzo na siebie źli, ale nie załamaliśmy się tą porażką i chcieliśmy się zrehabilitować już w następnym meczu.

GÓRNIK ZABRZE 5:0 Skra Częstochowa

Czuliśmy piłkarską złość po ostatnim meczu w Pszczynie, chcieliśmy się jak najszybciej zrehabilitować. Po dwóch ładnych akcjach zespołowych w 24 i 26 minucie meczu dwie bramki zdobył Kacper Kubik. Pod koniec pierwszej połowy bramkę na 3:0 zdobył Łukasz Zjawiński. W 40 minucie na boisku pojawił się Marko Zawada, który już w 43 minucie spotkania cieszył się z drugiej w sezonie bramki. Ostateczny cios zespołowi z Częstochowy w 60 minucie z karnego zadał Przemek Figna i ustalił wynik spotkania na 5:0.

m10

 Opracował Kacper Kubik, klasa I Ds.

źródło zdjęć: gornikzabrze.pl

Komentowanie wyłączone.