Z życia szkoły… październik 2014

 Z życia szkoły… Czas podsumować wrzesień.

W lipcu  grupa uczniów pod opieką p. Hohmann i p. Sobiech  uczestniczyła w wyjeździe na bezpłatny obóz w Münster w Niemczech. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach rekreacyjno-sportowych doskonalących różnorodne uzdolnienia. Było mnóstwo śmiesznych momentów i wiele atrakcji.

g14

g15


1  września po wakacyjnie przerwie wróciliśmy do szkoły wypoczęci i przygotowani na rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego. Pan dyrektor przywitał wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli. Wszystkim   życzył owocnej pracy i sukcesów w nauce w nowym roku szkolnym.

Nasze szeregi zasilili pierwszoklasiści, a ich wychowawcami zostali:

1a – p. Jarosław Karpiński,

1b – p. Monika Michalska,

1cs – p. Aneta Bulejak,

1ds – p. Ewelina Lisaj.


g13Uczeń klasy 3a Błażej Janus został laureatem w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł w konkursie plastyczno-literackim.

 

 

 


 

4 września odbyło się spotkanie Dyrekcji i Wychowawców z Rodzicami klas pierwszych. Pan Dyrektor przywitał przybyłych Rodziców pierwszoklasistów, gratulując wyboru szkoły i krótko przedstawiając plan pracy na najbliższe trzy lata nauki. Następnie przedstawił wychowawców klas pierwszych.


18 września odbyło się spotkanie samorządów klasowych, na których chętni uczniowie zgłaszali swoje kandydatury na przewodniczącego szkoły. Wszystkim życzymy powodzenia i liczymy na ciekawe pomysły z Waszych stron.


19 września odbyło się ognisko integracyjne, na którym uczniowie klas pierwszych mogli poznać się i zintegrować. Uczniowie świetnie sobie radzili podczas wspólnych zabaw i wszyscy ochoczo angażowali się w przyjacielską rywalizację. Mamy nadzieję, że dzięki tej imprezie poczuliście się jeszcze lepiej w naszej szkole i będziecie chętnie do niej przychodzić.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Dnia 27 września w Zabrzu  odbyły się Skarbnikowe Gody. Kolorowy korowód wyruszył o godz. 11 z Placu Wolności.

 g10 g11 g12


Pierwsze zebranie rodziców z nauczycielami klas odbyło się 25 września (tj. czwartek). Rodzice wstępnie dowiedzieli się o planach na kolejne miesiące. Nauczyciele przedstawili nowy program oceniania i nowy regulamin dotyczący wystawiania ocen z zachowania.


25 września uczniowie klas trzecich, pod opieką wychowawców, wybrali się do kina na lekcję historii. Zobaczyli film w reżyserii Jana Komasy, pt. „Miasto 44″.  Film wywarł ogromne wrażenie zarówno na uczniach, jak i nauczycielach.
 

 

 

Komentowanie wyłączone.