Z życia szkoły … listopad 2014

    Czas podsumować październik.

Na początku października w naszym gimnazjum przeprowadzony został próbny alarm, który miał nauczyć wszystkich uczniów, jak mają zachować się podczas niebezpieczeństwa. Uczniowie, a także pracownicy spisali się na medal i poznali zasady panujące podczas prawdziwego pożaru.


10 października klasa artystyczno – turystyczna 1 B pojechała na wycieczkę do Świerklańca z wychowawcą Moniką Michalską i dyrektorem Ryszardem Kumalskim. Klasa miała okazję poznać uroki zabytkowego parku w Świerklańcu oraz atrakcje, które się w nim znajdują, m. in.: Pałacu Kawalera czy mini ZOO. Uczniowie wraz z opiekunami aktywnie spędzali czas jeżdżąc na rolkach czy grając w gry i zabawy integracyjne oraz wspólnie śpiewając. Spędzony razem czas był aktywny i twórczy oraz atrakcyjny dla dzieci.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


13 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, nam lepiej znanym pod nazwą Dzień Nauczyciela. Z tej okazji odbyło się humorystyczne przedstawienie zorganizowane przez klasy drugie pod kierownictwem wychowawców


OLYMPUS DIGITAL CAMERA16 października w naszej szkole odbyły się otrzęsiny nowoprzybyłych pierwszaków, tzw. Dzień Kota prowadzone przez Julię Arian i Dawida Orzeł. Uczniowie najmłodszych klas konkurowali w różnych starciach, takich jak taniec na gazecie, albo przelewanie mleka. Najwięcej punktów w tych przedziwnych konkurencjach zdobyły klasa 1 ds. Uczniowie wszystkich klas z zapałem i radością wykonywali zadania. Wszyscy świetnie się bawili.  

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


20 października preferująca aktywny wypoczynek grupa młodzieży z klasy 1 cs i 1 ds razem z p. Anetą Bulejak, p. Eweliną lisaj i p. Tomkiem Ligudzińskim wybrały się na kręgielnię.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kręgle cieszą się w naszej szkole dużą popularnością, bo dwa dni później klasa 3 a z p. Eweliną Lisaj i p. Anią Karpińską też wybrała się na spotkanie integracyjne do bytomskiej kręgielni.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Czas spędzony w kręgielni był wspaniałą rozrywką, uczniowie toczyli zacięte boje grając w kręgle na punkty i  ćwicząc celność w uczciwej rywalizacji.


            We wtorek 28 października uczniowie naszego Gimnazjum – kl. Ia, Ib, 3a, wraz z opiekunami p. Rafałem Czarnym, p. Anną Karpińską i p. Jarosławem Karpińskim, mieli okazję dowiedzieć się jak powstaje ciepło oraz prąd. Było to możliwe dzięki firmie Fortum, która między 28 a 31 października zorganizowała przeznaczone dla szkół Dni Otwarte w zabrzańskiej elektrociepłowni.

            Zakład ten działa w Zabrzu od 1897 roku, początkowo był elektrownią, od 1969 roku – elektrociepłownią. Obiekt uznawany jest za jeden z najcenniejszych przykładów architektury przemysłowej w regionie oraz najstarszych tego typu obiektów w Polsce.

            Na wstępie uczniowie zobaczyli prezentację prezentującą historię zakładu. Dla uważnych słuchaczy przeznaczone były nagrody. Następnie zostaliśmy podzielenie na dwie grupy i zaopatrzeni w okulary ochronne, kaski i stopery do uszu, udaliśmy się na zwiedzanie miejsc niedostępnych dla zwykłego przechodnia. Zobaczyliśmy m.in. składowisko węgla, kotłownię kotłów pyłowych, maszynownię, główną nastawnię, chłodnie kominowe, neoklasycystyczny budynek hali maszynowni, a także dawne stylowe pomieszczenie, w którym odbywały się posiedzenia zarządu.

            Na zakończenie organizatorzy wręczyli wszystkim uczniom gadżety oraz słodkie upominki.

m24 m25


z8

Szkolny Samorząd Uczniowski przeprowadził zbiórkę zniczy. Jak zawsze nasi uczniowie spisali się fenomenalnie. Tuż przed dniem szczególnej zadumy i refleksji nad tym; co tak naprawdę ważne pamiętaliśmy o tych, których między nami już nie ma…

Komentowanie wyłączone.