Z życia szkoły… grudzień 2014

  Czas podsumować listopad …

W jedenastym miesiącu roku odbyły się w naszej szkole dni łasucha. W wyznaczonych dniach można było kupić pyszne ciasta upieczone przez rodziców i uczniów. Dochód ze słodkiego kiermaszu pozwoli zrealizować marzenia chorych dzieci z zabrzańskiego szpitala z oddziału hematologii i nefrologii.


W listopadzie najlepsi w nauce, sporcie i pod względem zachowania uczniowie na apelu szkolnym odebrali z rąk Pana dyrektora stypendia, które są motywacją do pracy w nowym roku szkolnym.

s43

s44


13 listopada w naszej szkole odbył się szkolny etap Olimpiady matematycznej, brał w niej udział Patryk Joachim z klasy 3 s zdobył ok. 82% punktów.


Czy to możliwe żeby uczniowie chcieli spędzić całą noc w szkole? Wydaje się to nie do pomyślenia? A jednak…

W nocy z 14 na 15 listopada uczniowie klas pierwszych poznawali uroki pierwszej nocy w szkole. Noc integracji, pokazała szkołę z innej perspektywy, nie tylko jako budynku, do którego trzeba przyjść rano z odrobionymi lekcjami. Ale także miejsca, gdzie można coś zorganizować, dobrze się bawić i miło spędzić czas przy okazji  poznając się nawzajem i integrując. Uczniowie bawili się na „nocy w szkole” pod okiem, p. Michalskiej, p. Bulejak i p. Lisaj ;). Nad oprawą sportową imprezy czuwali p. Karpińskiego i trener Ligudziński. W przygotowaniach bardzo pomagała przewodnicząca Julia Arian. 

O 18 dla fanów piłki nożnej zorganizowaliśmy kącik kibica, na dużym ekranie wspólnie oglądaliśmy mecz Gruzja – Polska przy pizzy i popcornie.   Po wygranej Polski w dobrych humorach rozpoczęliśmy swoje zawody sportowe. Sportowo było ponad dwie godziny. Po rozgrywkach sportowych, na uczniów czekał poczęstunek. Zapoznaliśmy się z tematem ekologii, oglądając krótkie filmiki, rysowaliśmy plakaty ekologiczne. Tej nocy uczniowie odkrywali swoje talenty śpiewając podczas karaoke. Około północy nastąpiło wspólne oglądanie filmów. Tematem przewodnim były horrory. Większość uczniów wytrwała do rana.
Akcja „Nocne marki” ;) zakończyła się koło 7, młodzież nie może doczekać się kolejnej takiej nocki :). Organizujemy różne imprezy, ale nigdy nie mamy dość dużo czasu, aby wspólnie porozmawiać, o tym i owym, o wszystkim. A perspektywa spędzenia nocy w szkole stała się ku temu okazją.

s45

s46 s47 s48


20 listopada uczniowie: Bartosz Glistak z 1 cs, Damian Jaworski z 3 s i Marta Czech z 3 c wzięli udział w etapie międzyszkolnym XIX Miejskiego Konkursu Ortograficznego i zakwalifikowali się do finału, który odbędzie się 18 grudnia 2014 r.

Komentowanie wyłączone.