Sport to zdrowie… styczeń 2015

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE UCZNIÓW KLASY I DS

w I semestrze roku szkolnego 2014/15:

Chłopcy zajęli w rundzie jesiennej rozgrywek w 1. Lidze Wojewódzkiej Trampkarzy Młodszych drugie miejsce. Ich rywalami byli Ruch Chorzów, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Piast Gliwice, Energetyk ROW Rybnik, dwa zespoły z Częstochowy: Raków i Skra oraz Iskra Pszczyna. W rozegranych spotkaniach młodzi górnicy zdobyli 41 bramek (lepszy wynik ma tylko Ruch z 53 golami na koncie), tracąc ich tylko 10, co jest najlepszym wynikiem w lidze (Ruch stracił 15 bramek). 

Najlepszym strzelcem zespołu jest Łukasz Zjawiński. g30

Zawodnicy rozegrali 14 spotkań z czego dziesięć z nich zakończyło się ich zwycięstwem. Dwukrotnie górnicy remisowali (1:1 z Ruchem Chorzów, 2:2 z Rakowem Częstochowa) i dwukrotnie schodzili z boiska pokonani (1:2 z Iskrą Pszczyna, 0:1 ze Skrą Częstochowa). W sumie zdobyli więc 32 punkty.

g31

W sezonie jesiennym 2014/2015 powołania do reprezentacji Śląska na mecze z kadrami województw: opolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego otrzymywali następujący uczniowie Gimnazjum nr 29 w Zabrzu: Zjawiński Łukasz, Figna Przemysław, Siwy Dominik. Zawodnicy rozegrali mecze międzyzwiązkowe w ramach Turnieju o Puchar Kazimierza Górskiego.

g32

źródło zdjęć: gornikzabrze.pl

 

Komentowanie wyłączone.