Z życia szkoły… marzec 2015

  Czas podsumować luty!!

Od 2 lutego do 15 lutego trwały ferie zimowe. Wiele osób pewnie wyjechało gdzieś z rodziną, ale wielu naszych uczniów w drugim tygodniu wybrało się na wyjazdy zorganizowane przez naszego Pana Dyrektora. Każdego dnia odbywały się wspaniałe wyjazdy na których nasi uczniowie mieli okazje odpocząć i zabawić się podczas dni wolnych od szkoły.

Pierwszego dnia wszyscy wybrali się do wspaniałego zamku w Tarnowskich Górach i uczestniczyli w niezwykle ciekawych zajęciach.

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Drugiego dnia okazję pojechania na lodowisko. Oczywiście wszyscy świetnie się bawili podczas jazdy na łyżwach, dzięki której mogli rozładować energię.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Trzeciego dnia mieli uczniowie pojechali zrelaksować się na basenie w Zabrzu. Mieli okazję w te chłodne dni ogrzać się i popływać w ciepłej wodzie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Czwartego dnia odwiedzili stadninę koni John West Ranch. Mieli tam okazję pojeździć na koniach, a na koniec udanych ferii zjeść ciepłe kiełbaski pieczone nad ogniskiem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Piątego i ostatniego dnia uczniowie wybrali na warsztat do Wiejskiej Chaty w Bojkowie, poznali tradycje i zwyczaje związane z tradycyjnym wypiekiem chleba. Następnie samodzielnie formułowali i stworzyli swoje bułeczki, które zostały upieczone w tradycyjnym chlebowym piecu. Przygotowane pachnące bułeczki zabrali ze sobą do domów.

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Kilka dni przed feriami z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego została zorganizowana Poczta Walentynkowa. Uczniowie mogli wrzucać do skrzynki kartki z życzeniami i wierszykami do swoich wybrańców. Skrzynka Walentynkowa wypełniła się po brzegi. Pierwszego dnia po feriach zostały rozdane kartki walentynkowe. 

Miły gest, życzliwe słowo – niby tak niewiele, a szczęścia i radości tak dużo. Kolejne walentynki już za rok!


20 lutego uczniowie klasy 2 s i 3a pod opieką p. Ani, p. Eweliny i p. Kasi miło spędzili czas na lodowisku Tafla w Gliwicach. Tam czekała na uczestników wycieczki dwugodzinna zabawa na łyżwach. Jedni doskonalili inni nabywali umiejętności jazdy na łyżwach.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA


25.02. odbył się  w Szkole Podstawowej nr 30 w Zabrzu X KONKURS WIEDZY o drużynie piłkarskiej ,,GÓRNIK ZABRZE”. W konkursie tym naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy szkolnego etapu tego konkursu – Patryk Joachim oraz Denis Sala. Dzięki zajęciu I miejsca w półfinale Patryk Joachim będzie jednym z reprezentantów Zabrza, którzy wezmą udział w finałowych potyczkach z rudzkimi gimnazjalistami. Życzymy powodzenia!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


27.lutego odbyły się przesłuchania w ramach VIII Wojewódzkiego Festiwalu Młodych Talentów „Piosenka w Unii Europejskiej”. Serdecznie gratulujemy uczniowi naszej szkoły Adamowi Stryjakiewiczowi, który jako jedyny uczeń z Zabrza dostał się do finału.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

Komentowanie wyłączone.