Z życia szkoły… kwiecień 2015

Czas podsumować marzec!

W Dzień Kobiet zakładamy spódniczki!

017Powszechnie wiadomo, że w marcu ma miejsce jeden z najważniejszych dni. Chodzi oczywiście o święto wszystkich kobiet. W tym to szczególnym dniu program kabaretowy w wykonaniu naszych znakomitych aktorów wywołał nielada sensację. Poza tym, w tym dniu, w naszej szkole odbyła się akcja Samorządu Uczniowskiego - dzień spódniczki na wesoło (Kto przebrany nie pytany). Każdy chłopak czy dziewczyna, kto w ten dzień przyszedł w spódniczce do szkoły był nie pytany.

W dniu 12 marca w szkole odbył się Ogólnopolski konkurs chemiczny ALCHEMIK. w konkursie tym brało udział czworo uczniów: Błażej Janus 3a, Marta Czech 3cs, Jakub Flieger 3cs, Tomasz Pałęza 3cs. Konkurs składała się z 30 pytań testowych jednokrotnego wyboru oraz jednego pytania opisowego. Wyniki konkursu będą końcem maja. Czekamy i życzymy sukcesów.

 g44 g45

12. marca 2015r odbył się Finał VIII Wojewódzkiego Festiwalu Młodych Talentów zorganizowanego przez SP nr 5 w Zabrzu pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Zabrze. Adam Stryjakiewicz przeszedł eliminacje i dotarł do finału jako jedyny uczeń z Zabrza w kategorii gimnazja, w finale otrzymał wyróżnienie jury oraz nagrodę ufundowaną przez szkołę językową Angmen – półroczny kurs języka angielskiego.

g46 g47

wiosnaW dniach 16 – 18 marca odbyły się dla naszych uczniów rekolekcje, a po nich nadejdzie dopiero 2 kwietnia długo przez wszystkich oczekiwana przerwa swiąteczna.

Dnia 21 marca z wielką radością uczniowie naszej szkoły powitali wiosnę – „zieloną” porę roku. Próbowaliśmy dotrzymać jej kroku : ) i niektórzy szerokim łukiem ominęli mury szkoły ; ). 

W dniu 23 marca w ramach święta liczby Pi odbył się konkurs da klas drugich „Pi razy My”.

W marcu 3 a wzięła udział w Zabrzańskich Targiach Edukacji „Szkolne Prezentacje 2015”, odbywających się w hali MOSiR. Wyjazd ten miał pomóc im podjąć decyzje odnośnie wyboru szkoły ponadgimnazjalnej.

Komentowanie wyłączone.