Z życia szkoły…. maj 2015

 Czas podsumować kwiecień!!!

Wielkanoc to największe i najradośniejsze święto chrześcijan. 1 kwietnia w naszym gimnazjum odbyła się uroczysta akademia nawiązująca do tradycji wielkanocnych. Po akademii odbył się apel na którym Pan dyrektor nagrodził stypendiami sportowców i najlepszych uczniów Oczywiście artyści, którzy bardzo przykładają się do zdobywania nagród również nie zostali pominięci. Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów i zdobywania nagród.

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA


15 kwietnia odbył się ostatni etap Konkursu Wiedzy o Górniku Zabrze. I miejsce w tym konkursie zdobył uczeń klasy III s Joachim Patryk.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA


16 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej. Drużyna w składzie: Cyzio Kacper, Okrutny Jonasz, Skutnik Dawid, Stryjakiewicz Adam, Boryczka Robert, Knabel Aleksander, Szukała Mateusz, Orzeszyna Michał zajeła 1 miejsce i dostała się do półfinału wojewódzkiego. Gratulujemy!!!!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

21, 22, 23 kwietnia uczniowie klas trzecich przystąpili do egzaminów. Wszyscy starali się wypaść jak najlepiej. Mimo drobnego stresu wszystko poszło po myśli naszych uczniów. Trzecioklaśiści musieli napisać sześć egzaminów w trzy dni. Teraz pozostaje czekać tylko na wyniki, a te dopiero w czerwcu… 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA


 Z kolei uczniowie klas drugich zaprezentowali projekty edukacyjne. Można było zobaczyć wiele wspaniałych i ciekawych pomysłów. Wszyscy bez wyjątku zaliczyli swoje projekty i dostali uśmiechnięte buzie za ciężką pracę i zaangażowanie.


24 kwietnia klasy 1ds i 3a w ramach integracji i aktywnego spędzania czasu wolnego wybrały się z wychowawczynią p. Eweliną Lisaj i pod opieką p. Anny Karpińskiej na kręgle do bytomskiej galerii handlowej. Taka forma spędzania czasu jest dobrą zabawą i relaksem. Uczniowie toczyli zacięte boje grając w kręgle na punkty i  ćwicząc celność w uczciwej rywalizacji.

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


30.04.2015 r. uczniowie klasy III b wraz z opiekunami: Eweliną Ludwig i Barbarą Zarębską pojechali do Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Mieli okazję zobaczyć następujące wystawy: „Arcydzieła ceramiki polskiej od XVIII do XXI wieku”, „Galeria malarstwa polskiego”, „Z życia ludu śląskiego XIX -XX wieku” oraz „Przyroda Górnego Śląska”. Każda z wystaw miała w sobie coś, co przykuło uwagę uczniów. Dzięki tej wycieczce uczniowie IIIb przekonali się, że wizyta w muzeum wcale nie musi być nudna.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA


30 kwietnia odbył się Regionalnym Festiwalu Pieśni Patriotycznej. Chłopcy z klasy 3s pod opieką p. Dyrektora Ryszarda Kumalskiego zdobyli wyróżnienie. Gratulujemy!!!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Komentowanie wyłączone.