Z życia szkoły… czerwiec 2015

 Czas posumować maj…

4 maja odbył się w szkole Kolorowy dzień – akcja „przebieranie – nie pytanie” – klasy, które były najbardziej kolorowo ubrane wygrały jeden dzień bez pytania, kartkówek, sprawdzianów, zadań domowych oraz odpowiedzi ustnych.  I miejsce zajęła klasa 3 a, II miejsce klasa 3 cs oraz III miejsce klasa 1 ds. Gratulujemy!


 6 maja z wizytą w Gimnazjum 29 przybyła delegacja Górnika Zabrze! Roman Gergel i Erik Grendel odwiedzili uczniów.  Młodzież wspólnie z dyrektorem R. Kumalskim skomponowała utwór „Tu na razie jest klepisko, ale bydzie wnet boisko” w rytm melodi jednego z przebojów Golec Orkiestra i tym utworem powitała piłkarzy. Wszyscy walczyliśmy o Orlika, czyli utworzenie przy Gimnazjum 29 boiska w ramach budżetu obywatelskiego miasta Zabrze! Nasze starania nie poszły na marne bo wygraliśmy w głosowaniu :) JUPII!

g74 g75 g76


W dniach 13-14 maja uczniowie klas 1b, 1cs, 1s, 2a, 3a, 3b pod opieką pań: Anety Bulejak, Eweliny Lisaj i Ilony Woźnickiej wzięli udział w wycieczce do Krakowa, Niepołomic i Bochni. Pierwszego dnia uczestnicy tego dwudniowego wyjazdu podczas spaceru po Rynku Starego Miasta obejrzeli najsłynniejsze zabytki Krakowa zwiedzali Wzgórza Wawelskie oraz Podziemia Wawelu. Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczyła też wyprawa do najstarszej w Polsce kopalni soli w Bochni. Dzięki niespotykanej w skali świata Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej miała ona charakter podróży w czasie. Dodatkowym urozmaiceniem pobytu pod ziemią był przejazd podziemną kolejką. Po nocy spędzonej w kopalni następnego dnia uczniowie udali się do Niepołomic. Zwiedzili tam Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa (MUZEUM FONOGRAFII) oraz Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne.

 g68 g69 g70


g7215 kwietnia dwaj uczniowie Gimnazjum nr 29 z Zabrzu wg73 Miejskim Festiwalu Muzyki HIP – HOP zdobyli I i II miejsce. Wielki sukces!

 Dawid Orzeł uczeń klasy 3a – wyśpiewal I miejsce w konkursie.

Sławek Dziurawiec uczeń – klasy 2b zbobyl II miejsce!!


W IV Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Europejskiej w Raciborzu reprezentować naszą szkołę będą: Adam Stryjakiewicz z klasy 3s i Dawid Orzeł z klasy 3a.


W maja do naszej szkoły zawitali uczniowie klas szóstych szkół podstawowych. Szóstoklasiści odwiedzili nas, by zapoznać się z ofertą edukacyjną i pozalekcyjną naszej szkoły. Na początek uczniowie naszego gimnazjum zorganizowali różne ciekawe gry i zabawy, by młodsi koledzy i koleżanki zobaczyli, że u nas panuje miła, przyjazna atmosfera i że warto do nas dołączyć. Następnie odbyło się zwiedzanie szkoły.


30 maja odbył się  festyn szkolny. Na uczestników czekało wiele atrakcji i niespodzianek, a uczniowie mieli okazję do zobaczenia swoich nauczycieli w nietypowych rolach.


Na przełomie maja i czerwca z okazji Dnia Dziecka po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowany został plebiscyt na Najsympatyczniejszego Ucznia i Uczennicę. Najsympatyczniejszą uczennicą została Daniela Safian uczennica klasy I b. Najsympatyczniejszym uczniem został Seweryn Wesołowski uczeń klasy III s.

Komentowanie wyłączone.