Kalendarz roku szkolnego 2014/2015

ksiazkiJuż jest nowy rok szkolny 2014/2015.

sz3 Uczniowie pewnie nie są z tego faktu specjalnie zadowoleni. Na świecie bywają pewne niewielkie odstępstwa od tej reguły np. początek roku szkolnego w sierpniu lub w połowie albo pod koniec września.
Niektóre kraje podążyły jednak swoją drogą np:
Australia – początek roku szkolnego w lutym
Chile – początek roku szkolnego w marcu
Japonia – początek roku szkolnego w kwietniu.

sz2Pierwszy dzwonek już w poniedziałek, 1 września – rozpoczęcie roku szkolnego.

sz4Pierwsza laba już we wtorek 14 października (Dzień Edukacji Narodowej), a następnie w poniedziałek 10 listopada i we wtorek 11 listopada.

sz5Przerwa świąteczna na Boże Narodzenie przypada w dniach 22-31 grudnia. Czas błogiego lenistwa jest jednak wydłużony. Wracamy do szkoły dopiero 6 stycznia.  To dopiero będzie laba!!! Tyle wooolnego!!!

sz1Ferie zimowe w województwie śląskim rozpoczną się 2 lutego i potrwają do 15 lutego. To dopiero będzie wypoczynek, odpoczniemy wtedy od szkolnych murów.

sz6Dzień Wagarowicza w 2014 r. wypada w sobotę 21 marca. Uczniowie nie będą mogli liczyć w tym dniu na lżejsze traktowanie.

sz8Przerwa na Święta Wielkanocne potrwa od 2 kwietnia do 7 kwietnia.

sz7Uczniowie klas trzecich staną przed pierwszym poważnym wyzwaniem. W dniach 21 do 23 kwietnia przystąpią do egzaminu gimnazjalnego.
ksiazka 21 kwietnia – część humanistyczna
ksiazka 22 kwietnia – część matematyczno-przyrodnicza
ksiazka 23 kwietnia – język obcy nowożytny
Pozostali uczniowie w tym czasie odpoczną od nauki.

sz10Wolne też będzie od czwartku 1 maja do 3 maja, to dopiero będzie długi weekend.

sz10Kolejny długi weekend czeka nas od 4 czerwca do 7 czerwca, hura!!!

sz9To na co wszyscy czekają zakończenie roku szkolnego w tym roku przypada 26 czerwca 2013 r. WAKACJE JUPI!!!